KNIHA: NEOBYČAJNÝ PRÍBEH MARY’S MEALS

Malé skutky lásky, ktoré nasýtili milión detí

Kniha o príbehu Mary’s Meals od nášho zakladateľa Magnusa MacFarlane-Barrowa konečne vyšla aj v slovenčine!

V tomto skutočnom príbehu Magnus opisuje sériu neobyčajných okolností a ohromujúcich prejavov lásky ľudí v jeho okolí, ktoré viedli k založeniu charitatívneho diela Mary’s Meals.


Začal som sa zhovárať s Edwardom, najstarším z detí. Keď som sa ho spýtal, aké sú jeho nádeje či ambície, rozhodne som nehľadal odpoveď, ktorá mi zmení život a život stoviek tisícov ďalších ľudí. „Chcel by som mať dostatok jedla a raz by som chcel mať možnosť ísť do školy“, slávnostne odvetil po chvíľke premýšľania.

Tieto obyčajné slová jedného tínedžera, povedané akoby to bol akýsi trúfalý sen, sa mi hlboko zapísali do srdca. Boli výkrikom, ba priam pobúrením i potvrdením nápadu, ktorý sa začal vo mne formovať. Boli volaním, ktoré nebolo možné ignorovať.


Spoznajte ľudí, ktorí inšpirovali toto dielo a pomáhali mu rásť. Prečítajte si príbehy o malých skutkoch lásky, ktoré zmenili životy už viac ako milión deťom. Tento s láskou a humorom písaný, dojímavý a mimoriadne inšpirujúci príbeh ukazuje, ako odvaha dôverovať v ľudskú dobrotu i Božiu prozreteľnosť dokáže meniť svet na lepší.

Prelistujte si ukážku knihy

E-kniha a audiokniha

E-knihu si môžete zadarmo stiahnuť na tomto odkaze.

Audioknihu si môžete zadarmo stiahnuť na tomto odkaze, vypočuť na spotify, deezer.com, tidal.com alebo si ju prehrajte priamo na tejto stranke po kapitolách:


Tiráž a úvod

1. kapitola - Cvičné jazdy vo vojnovej zóne

2. kapitola - Žena odetá slnkom

3. kapitola - Malé skutky lásky

4. kapitola - Trpte detičky

5. kapitola - Do Afriky

6. kapitola - V Krajine hladu

7. kapitola - Jeden hrnček kaše

8. kapitola - Hrbolatá cesta k mieru

9. kapitola - V Hollywoode

10. kapitola - V ústrety odvrhnutým

11. kapitola - Priatelia na prestížnych miestach

12. kapitola - Priatelia na perifériách

13. kapitola - Generácia nádeje, záver a poďakovanie

Pozvanie do Mary´s Meals

Fotogaléria z knihy

Pozrite sa na fotografie, ktoré sú súčasťou knihy Neobyčajný príbeh Mary’s MealsFilmy

Generácia nádeje

Pozrite si nádherný dokumentárny film Generácia nádeje o príbehoch detí, ktoré odrástli na jedlách z Mary’s Meals a a zistite akú veľkú silu má vzdelanie. Film je inšpirovaný knihou Neobyčajný príbeh Mary’s Meals opisujúcou príbehy niektorých z týchto detí, ktoré vo filme uvidíte naživo.Pozrite si aj ďalšie dokumentárne filmy o práci Mary’s Meals:

Láska dosiahne všade

Film s holywoodskou hviezdou Gerardom Buttlerom, ktorý sa rozhodol vydať sa na dobrodružnú cestu s Magnusom a zistiť ako Mary’s Meals pomáha deťom. Pozrite sa ako to vyzerá, keď Gerard vymení svetlá Hollywoodu za školské triedy v Libérii a na Haiti.

Dieťa 31 – príbeh Mary’s Meals

Inšpirujúci dokument o práci Mary’s Meals a deťoch vyrastajúcich v extrémnej chudobe, ktorým jednoduché jedlo v škole dokáže meniť životy.


Zanechajte odkaz pre Magnusa a rodinu Mary’s Meals

Ak ste si prečítali knihu Neobyčajný príbeh Mary’s Meals a chceli by ste zanechať odkaz Magnusovi a jeho spolupracovníkom, môžete nám poslať e-mail na info@marysmeals.sk s predmetom: ODKAZ MAGNUSOVI.