CNN Hero a jeden z TIME 100 najvplyvnejších ľudí sveta na Slovensku

Slovensko navštívi zakladateľ Mary’s Meals

Dobrovoľníci a priaznivci diela Mary’s Meals, ktoré sýti už vyše 2 milióny hladujúcich detí na školách po celom svete majú veľkú radosť. Zakladateľ Magnus MacFarlane-Barrow prichádza na Slovensko, aby sa poďakoval všetkým, ktorí svojou štedrosťou dávajú deťom prostredníctvom jedla a vzdelania nádej na lepšiu budúcnosť.

V roku 2019 sa na Slovensku spojila skupina nadšencov Mary’s Meals, vďaka ktorým toto dielo nie je Slovákom neznáme. Svojou prácou, ktorú robia bez nároku na odmenu, a za podpory štedrých ľudí zo Slovenska zabezpečili už 8 miliónov porcií jedla pre hladujúce deti. Za krátky čas sa Slovákom podarilo sýtiť vlastnú školu v africkej dedinke Kipkaren, nad ktorou visí nápis: „Ďakujeme Slovensko“.

Magnus vníma malú krajinu Slovensko ako veľkú podporu, ktorá mení životy ďalších detí. V dňoch 21. 11. – 22. 11. navštívi Bratislavu, kde sa stretne s členmi občianskeho združenia Mary’s Meals Slovensko a jeho dobrovoľníkmi, aby im vyjadril podporu a vďaku za úsilie, ktorými pomáhajú dielu Mary’s Meals naďalej plniť jeho misiu.

V rámci návštevy sa stretne i s bratislavským arcibiskupom metropolitom a predsedom Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislavom Zvolenským a bude hosťom napríklad aj v talkshow Adely Vinczeovej.

Magnus mal len 24 rokov, keď v čase občianskej vojny v Juhoslávii začal rozvážať humanitárnu pomoc do utečeneckých táborov. V roku 2002 navštívil malú dedinku v africkom štáte Malawi, kde sen malého chlapca: „chcel by som mať dostatok jedla a jedného dňa chodiť do školy“, započal vznik diela Mary’s Meals. Organizácia deťom dodnes zabezpečuje jedno jedlo denne v mieste ich vzdelávania. Len nedávno oslávila míľnik - 2 429 182 sýtených detí.

Za jeho charitatívnu činnosť bol ocenený Kráľovnou Alžbetou, televíziou CNN bol vyhlásený za hrdinu „CNN Hero“ a bol zaradený do rebríčka TIME 100 najvplyvnejších ľudí sveta. Pápež František ho na osobnej audiencii v roku 2016 povzbudil slovami „Vpred! Vpred! Vpred! Nech Boh žehná Vaše dielo.“

Slovenskí podporovatelia veria, že jeho skromnosť, dobrota a príbeh diela Mary’s Meals otvorí srdcia mnohých ľudí, ktorým situácia hladujúcich detí vo svete nie je ľahostajná. Ako hovorí sám Magnus: „Možno nedokážeme zmeniť hlad vo svete, ale dokážeme zmeniť svet jednému dieťaťu, a to je veľká vec.“