Mary’s Meals Slovensko je oficiálne zaregistrované - rozbiehame sa naplno!

Naši slovenskí dobrovoľníci založili občianske združenie Mary’s Meals Slovensko, ktoré je oficiálne registrované na úradoch a bude zastrešovať našu činnosť na Slovensku. Rodina Mary’s Meals sa rozrastá aj ku nám!

Joe Black, synovec zakladateľa Mary’s Meals, Magnusa MacFarlane-Barrowa, po bratislavskom stretnutí s našimi dobrovoľníkmi povedal: „Odišiel som veľmi inšpirovaný a viem, že vaša skupina má pred sebou skvelú budúcnosť. Ďakujeme slovenským dobrovoľníkom za ich entuziazmus a nadšenie, s ktorým pomôžu poskytovať jedlá Mary’s Meals ďalším deťom.”

Už v novembri minulého roka sa naši dobrovoľníci vybrali navštíviť pobočky Mary’s Meals v susednom Česku a Rakúsku, aby nazbierali skúsenosti a inšpirácie pre úžasnú prácu na podporu detí. Zavítali aj do škótskej centrály Mary’s Meals, kde sa počas dvoch dní o profesionalite fungovania organizácie, ktorá každý školský deň zabezpečuje jedlo pre skoro milión a pol detí v 18 chudobných krajinách sveta. Naši dobrovoľníci vyjadrili silnú túžbu, aby sa Slovensko stalo ďalšou krajinou, ktorá dielo Mary’s Meals podporuje.

Výsledkom bola návšteva Magnusových spolupracovníkov z Mary’s Meals International v Bratislave, kde sa stretli so zakladajúcou skupinou dobrovoľníkov na Slovensku a vyjadrili im plnú podporu pri zakladaní občianskeho združenia. Združenie si dáva za cieľ šíriť na Slovensku myšlienku Mary’s Meals: aby každé dieťa dostalo jedno jedlo denne v mieste svojho vzdelávania a aby sa tí, ktorí majú viac ako potrebujú, delili s tými, ktorým sa nedostáva ani tých najzákladnejších potrieb. Slovenské združenie je postavené hlavne na báze dobrovoľníctva a všetci veríme, že časom sa k nám pridajú ďalší ľudia dobrej vôle, zapálení pre pomoc núdznym deťom.

Teraz už len čakáme na povolenie verejnej zbierky (ktoré úrady zrejme vydajú začiatkom júla) a následné zverejnenie zbierkového účtu. Z neho chceme 100% vyzbieraných prostriedkov posielať priamo na celosvetový zbierkový účet centrály Mary’s Meals International, z ktorého sa financuj e program poskytovania jedla pre deti. Ak sa chceš medzi nás pridať a šíriť myšlienku Mary’s Meals vo svojom okolí, možnosti sú skoro neobmedzené. Spoločne môžeme tento svet urobiť zas o trochu krajším a zmeniť život ďalším deťom, ktoré čakajú na pomocnú ruku.